MİLLET BAHÇESİ YAZ KONSERLERİ BAŞLADI…

Belediyemizin pandemi nedeniyle ara verdiği yaz konserleri yeni normalleşme dönemiyle birlikte yeniden başladı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın VKS üzerinden yaptığı Millet Bahçesinde ilkyaz konseri verildi. Etkinlik müzikseverlerden tam not aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yaz konserleri yeniden başladı. Yerel sanatçıların desteklenmesi amacıyla Belediyemiz tarafından başlatılan mini konserlerin ilki Millet Bahçesinde vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'ın katıldığı mini yaz konserinde Türk Halk Müziği sanatçısı Hasan Göktaş sahne aldı. Programda türküler söylendi, halaylar çekildi. Vatandaşlar uzun bir aradan sonra gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.


Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Malumunuz hepimiz dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de son 15 aydır farklı bir süreci yaşıyoruz. Milletimizin desteğiyle normalleşmeye sürecine girdik ve bu süreci de korumaya özen göstereceğimizi biliyorum. Tabi sosyal ve kültürel programlarımızı devam ettirebilmemiz için açık havada etkinlik yapmaya özen gösteriyoruz. Bu noktada maske ve mesafe kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Pandemi döneminin başından sonuna kadar Sivaslı hemşehrilerimiz bu konuya dikkat ettiler. Bu süreçte herkes üstüne düşen görevi layığıyla yerine getirdi. Bu yüzden öncelikle ben hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

“Biz belediyemiz olarak her alanda milletimize hizmet etmekle görevliyiz. Sosyal ve kültürel programlarımız noktasında da Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz konserlerimiz ve kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz. İlkini de bugün Millet Bahçemizde başlatmış olduk” diyen Başkan Bilgin, “Bundan sonra da süreç güzel bir şekilde devam ederse her hafta Cumartesi günleri Millet Bahçemizde yerel sanatçılarımızın katkılarıyla 14 aydır yaşadığımız süreci telafi etmek üzere mini konser programları yapacağız. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uyduğumuz takdirde inşallah bu programlarımız bir daha kesintiye uğramadan devam edecektir. ifadelerini kullandı.

Oluşturma Tarihi :04 Temmuz, 2021

Okunma Sayısı : 1934