OFF-ROAD TUTKUNLARI SİVAS'TA TOPLANDI…

Belediyemiz ve Sivas Off-Road Kulübü işbirliğiyle bu yıl 2'ncisi düzenlenen Off-Road yarışları nefesleri kesti. Maceranın doruğa çıktığı yarışlarda pilotlar kıyasıya mücadele ederken izleyenler heyecan dolu anlar yaşadı.

21 ilden 124 aracın katıldığı Off-Road oyunları için Sivas Paşabahçe Mesire alanı yanına zorlayıcı bir parkur kuruldu. Düzenlenen organizasyonda yarışçılar zorlu parkuru geçmek için kıyasıya mücadele etti.

Programa AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversite Rektörü Mehmet Kul, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ile il protokolü katıldı.

Startın verilmesiyle yarışmacılar parkuru geçmek için yoğun çaba gösterdi. Çamura saplanan bazı araçlar kepçe yardımı ile kurtarıldı. Gün boyunca süren  yarışmada dereceye girenler altın ile ödüllendirildi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin yaptığı açıklamada yarışmacılara başarılar dileyerek, "Geçen yıl malum pandemi nedeniyle yapamamıştık yarışları. Yaklaşık 250'ye yakın yarışmacıyı ilimizde ağırlıyoruz. Türkiye'de bu sporu yapan farklı bir kesim var. Bu kesim farklı illerde bu sporu yapmak istiyor. Sivas Off-Road İl Temsilciliği ile birlikte şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak ve şehrimizdeki vatandaşlarımıza farklı bir hafta sonu geçirmeleri için böyle bir organizasyon yapıyoruz. İnşallah seneye vekilimizle beraber yarışmacı olarak katılacağız. Hemşerilerimizin yoğun ilgisi de anlamlı bir etkinlik yaptığımızı gösteriyor. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Spor anlamında farklı etkinliklerimiz ve çalışmalarımız devam edecek" dedi.AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, "Bu yarışları organize edenlere teşekkür ediyoruz. Biz de belediye başkanımızla başlama turunda araçtaydık. Çok heyecan vericiydi. Çok güzel bir organizasyon. Şehir pandemiden sonra bu tür etkinliklere susamış onu da gördük. Off-Road deyince Sivas'ın akla gelmesi için çalışacağız" diye konuştu.

Oluşturma Tarihi :11 Temmuz, 2021

Okunma Sayısı : 1461