BAŞKANIMIZ BİLGİN, ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLARLA BULUŞTU…

Sivas Özel Eğitim Uygulama Okulu öncülüğünde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri ile Özel Eğitimciler Derneği Sivas Şubesi tarafından Özel Eğitim Şenliği düzenledi. Şeyhşamil Mahallesinde bulunan okulda düzenlenen etkinliğe; Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Başkan Yardımcımız Necmettin Yılmaz da katıldı.

Programda konuşan Okul Müdürü Mete Çaykuş, Özel Eğitim Şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Rumeysa Göç ise özel eğitim konusunda farkındalığı artırmak adına Tıp Fakültesi öğrencilerinin böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Birçok programa iştirak ediyoruz ama Özel Eğitim Şenliği adı altında katıldığımız ilk program bu oldu. Etkinliğe destek veren okul yönetimine, Tıp Fakültesi öğrencilerine teşekkür ediyorum. Eğitim, hayat boyu devam etmesi gereken bir husus… Burada bulunan sevgili çocuklarımızın özel durumundan dolayı topluma karışması amacıyla devletimiz son yıllarda ciddi ve önemli projelere imza attı. Fiziki altyapıyı, okullarımızı görüyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışının en güzel örneklerini sergiliyoruz. İnsan eşrefi mahlûkattır ve tüm projelerin merkezine de insanı almak gerekiyor. Bu ortamda eğitim veren tüm hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yıllarda da çocuklarımızı sevindirmek adına biz hazırız, üzerimize düşen ne olursa yapacağız”  ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından etkinlikte çocuklar tarafından şarkılar söylendi, birbirinden eğlenceli yarışmalar düzenlendi.

Oluşturma Tarihi :02 Haziran, 2022

Okunma Sayısı : 346