KENDİ ENERJİLERİNİ ÜRETECEK FİRMALARA BELEDİYE’DEN DESTEK…

Belediyemiz yenilenebilir kaynaklarla enerji üretimini artırmak adına yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Firmaların kendi enerjisini üretmelerini kolaylaştırmak amacıyla Belediye iştiraki olan SİDAŞ ve Vakıf Katılım Bankası arasında protokol imzalandı.

Yapılan protokol ile Büyük ve Orta Ölçekli Kobiler, Sanayi ve Ticarethaneler, Fabrika Üretim Tesisleri ve Organize Sanayi Bölgelerinde kendi enerjilerini üretmek isteyen firmalar için Belediyemiz tarafından finansal destek ve danışmanlık hizmeti sağlanacak.

Güneş Enerji Santrali ve Akıllı Şehirler kapsamındaki projeleri finanse etmek amacını taşıyan iş birliği protokolü, Belediyemiz Toplantı Salonunda imzalandı. Törene Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Vakıf Katılım Bankası Bölge Müdürü Lokman Avcı katıldı.

ÇEVRE VE ENERJİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
İmzalanan protokol sonrası açıklama yapan Başkanımız Bilgin, “Belediyemiz iştiraki SİDAŞ AŞ ile Vakıf Katılım Bankası arasında, başta Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren sanayicilerimiz olmak üzere, yüksek miktarda elektrik tüketen firmalarımıza yenilenebilir enerji kaynaklarıyla Güneş Enerji Santralinden enerji üretimi noktasında destek amacıyla bir protokol imzaladık. Belediyemiz iştiraki SİDAŞ AŞ müşavirlik ve danışmanlık yapacağı, finansmanı ise Vakıf Katılım’ın sağlayacağı bir sistemle kendi enerjisini kendi üreten sanayicilerimize destek vermek adına Türkiye’de bir ilk olacak protokolü imzalamış bulunuyoruz. Protokolümüzün temel amacı; sanayimiz ve yüksek miktarda enerji kullanan işletmelerimizin yenilenebilir enerji kaynaklardan kendi enerjilerini üretmesi ve böylece hem kendi finansmanlarına hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak çevreci projeleri hayata geçirmesidir. Bu noktada SİDAŞ AŞ ve Vakıf Katılım yetkililerine teşekkür ediyorum. Şehrimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Oluşturma Tarihi :15 Ağustos, 2022

Okunma Sayısı : 1646