ALTIN ELLER İKİNCİ KEZ SİVAS’TA BULUŞTU…

Ülkemiz genelinde unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının, uzman sanatkârlar tarafından uygulamalı olarak tanıtılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Belediyemiz tarafından düzenlenen “Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor 2” festivalinin açılışı gerçekleştirildi.
Festivalin açılışına; Vali Yılmaz Şimşek, Milletvekilleri Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman, il protokolü ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Festivalin açılışında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Sivas'ın sahip olduğu kültürel potansiyeli daha ileri taşımak için çalıştıklarını ifade etti.

Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ise “Yıllardır ürettikleri ürünler altın değerindeydi. Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle artık bu ustalarımızın elleri altın değeri kazandı. Kendilerini Sivas’ta misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Ustalarımızla beraber zengin bir kültüre sahip olan şehrimizdeki el sanatları alanında bir farkındalık oluşturmak amacıyla festivalimizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de programda yaptığı konuşmada; “Belediyemizin katkıları ile ikincisi düzenlenen ‘Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor’ programında emeği olan Başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Vali Yılmaz Şimşek ise “Türkiye genelinde ve Sivas'ta sanatını icra eden geleneksel el sanatları ve Türk süsleme sanatçılarını bir arada görmek, Sivas halkıyla buluşturmak, kültür şehri Sivas’a büyük bir değer katmaktadır.” dedi.

Konuşmaların ardından 25 farklı ilden 50 sanatkârın katıldığı festivalin açılışı gerçekleştirildi. Etkinlik 16-21 Ağustos tarihlerinde Kent Meydanı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Oluşturma Tarihi :16 Ağustos, 2022

Okunma Sayısı : 1301