BAŞKANIMIZ BİLGİN GÜNEŞ KIZIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

Belediyemiz ve Sivas Valiliğinin destekleriyle Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruyucu aile hizmet modelinden yararlanan çocuklarımıza yönelik düzenlenen “Bir Hayalim Var” Projesi için tanıtım programı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.

43 çocuğun hayallerinin yer aldığı kitabın Belediyemiz tarafından basıldığını söyleyen Başkanımız Bilgin, “Çocukların hayallerini gerçekleştirmek için her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Başkanımız Hilmi Bilgin, “Çocukların hayallerini gerçekleştirmek adına hayata geçirilen projede katkısı olanlara teşekkür ederek sosyal devlet gereği devletin üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini görüyoruz. Bugün ülkemizde ve şehrimizde de bu noktada çok güzel hizmetler yapılıyor. Çocuklarımız yarınımızın geleceği ve onların hayallerini gerçekleştirmekte bize düşüyor. Her çocuğumuz inşallah kitapta yazılan hayallerini gerçekleştiririz.” diye konuştu.

Programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, her çocuğun; aile sıcaklığını, şefkatini ve ilgisini hak ettiğini söyledi.

Himaye eden, bakıp gözeten, yetiştiren, aile ortamı içinde büyüyen çocukların, hayatın gülümseyen yüzüyle karşılaştığını belirten Şimşek, “Aile çocuk için bir talih, ebeveyn için bir sorumluluktur. Çeşitli sebeplerle aile talihinden yoksun kalan çocuklarımızı himaye etmek, onları aileye dair erdemlerle tanıştırmak devletin ve toplumun görevidir.” İfadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan da “Bir Hayalim Var” Projesine yaklaşık 1,5 yıl önce başladıklarını anlattı. Kitap içerisinde 43 çocuğun hayallerinin yazılı olduğunu belirten Tan, koruyucu aile sistemini çok önemsediklerini dile getirdi.
 

Konuşmaların ardından koruyucu aile himayesindeki bir çocuğun bilgisayar hayali Vali Şimşek tarafından karşılanırken, Başkanımız Bilgin ise Güneş kızın piyano talebini yerine getirdi.

Oluşturma Tarihi :30 Eylül, 2022

Okunma Sayısı : 2152