İSALE HATTINDA 1. ETABIN YÜZDE 32’Sİ TAMAMLANDI…

Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na, Hafik Pusat Özen Barajı’ndan su takviyesi yapılması amacıyla başlanan isale hattı çalışmalarında 1. etabın %32’lik kısmı tamamlandı.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, DSİ 19. Bölge Müdürlüğü yetkileri ile birlikte toplam 52 kilometre uzunluğa sahip olacak hattın 15 kilometre olan ilk etabında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Burada gazetecilere bir değerlendirme yapan Başkanımız Bilgin, “4 Eylül Barajı’nı siz de gidip görüyorsunuz. Maalesef son yıllardaki kuraklık sebebiyle su sıkıntısı oluştu. Sivas’ın su sorunu yaşamaması adına Pusat Özen Barajı’ndan 4 Eylül Barajı’nı besleyecek isale hattı çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. Müteahhit firma sağ olsun tüm imkânlarını da zorlayarak hızlı bir şekilde inşallah süresi içinde bu 12 km’lik kısmı bitirmeyi arzu ediyor. DSİ Bölge Müdürlüğümüz tüm ekibiyle birlikte sahada. DSİ Bölge Müdürlüğü’ne, bizim SİBESKİ Müdürlüğünüz ve ilgili başkan yardımcımız adeta 7 gün 24 saat nezaret ediyor. İlk etap çalışmalarının %32’lik kısmını tamamladık. Amacımız ve mücadelemiz tüm ekip olarak Sivas’ta su kesintisi yapmadan sorunu çözmek. Geçen geldiğimizde süreli olarak su kesintisi yapabileceğimizi söylemiştik inşallah ona gerek kalmadan projeyi tamamlamayı arzuluyoruz. Ama sıkıntıya girersek de şeffaf yönetim anlayışı gereği süreli ve dönüşümlü olarak su kesintisi yapma durumumuz da var. Bu noktada hemşerilerimizden anlayış bekliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Farkındalık oluşturmak adına ilde bulunan bilboardlarda su tasarrufu ile ilgili çalışma yaptık. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Bu bizim görevimiz hiçbir mazerete sığınmadan Sivas’ı susuz bırakmamak adına çalışmak ama hemşerilerimizden de özellikle isteğimiz başta halı, yün yıkama gibi farklı nedenlerle suyu israf edecek davranışlardan kaçınmalarıdır. Bu konuda bize destek olmalarını istiyoruz. Her hafta buradayız, sizlerle birlikte süreci de şeffaf olarak inceleyeceğiz. İnşallah açılışını da bir sıkıntıya uğramadan beklenilen tarihte yapacağız. Aslında hedefimiz su kesintilerine başlamadan projeyi bitirmek. Yerleşkede sert kayalar var. Onunla ilgili de ekibimiz önümüzdeki hafta farklı bir çalışma yapacak. Şu anda bunun altyapısını oluşturuyorlar. Yaklaşık 40 iş makinesi çalışıyor. Haftaya yapılacak çalışma ile daha da hızlandıracak. Şu anda da zaten belli bir ivme yakalandı.” ifadelerini kullandı.

Oluşturma Tarihi :30 Eylül, 2022

Okunma Sayısı : 2398