BAŞKANIMIZ BİLGİN DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR...

Depremin hemen akabinde iş makineleri ve arama-kurtarma ekipleriyle birlikte Malatya’ya intikal eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, belediyenin tüm imkânlarını seferber ederek bölgede yaraların sarılmasına katkıda bulunuyor.


Arama-kurtarma çalışmaları, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yardım dağıtımlarının koordine edilmesi için felaketin ilk gününde Malatya’ya ulaşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve berberindeki ekipler; Malatya şehir merkezi, ilçeler ve köylerdeki faaliyetlerini hummalı bir şekilde sürdürüyor.


Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen ve 10 ilde büyük bir yıkıma sebep olan depremin 7. gününde de depremzedeleri yalnız bırakmayan Başkanımız Bilgin, Malatya’nın Erkenek ve Doğanşehir ilçelerinde incelemelerde bulunarak depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.


Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve ile birlikte bölgede kurulan çadır kentlerdeki depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkanımız Bilgin, depremden etkilenen vatandaşlar ile yakından ilgilenerek yaraların sarılması için çalıştıkları söyledi.


Başkanımız Bilgin, Malatya’nın köylerinde kalan depremzedeleri de ziyaret ederek ihtiyaçlarının giderilmesi için talimatlar verdi. Depremden etkilenen vatandaşlar ise bu zor günlerinde yanlarında yer alan Başkan Bilgin ve tüm Sivas halkına minnettar olduklarını söyledi.


Çadır kent ziyareti kapsamında diyaliz hastası Haşim Salman’ı dinleyen Başkanımız Bilgin, Salman’ın tedavisi için gerekli olan ilaçların muhafaza edilmesi amacıyla ihtiyaç duyduğu buzdolabını kısa süre içerisinde temin ederek aileye ulaştırdı.


Ekiplerin buzdolabını teslim ettikleri böbrek hastası Salman, Başkanımız Bilgin’e teşekkür ederek “Başkanımızdan ve Sivas halkından Allah razı olsun. Bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Tedavim için gerekli olan ilaçların korunması gerekiyordu. Diyaliz hastasıydım. Devletimiz çadırlara yerleştirdi. Gerekli ihtiyaçlarımız da karşılanıyor. Başkanımız bizi çok duygulandırdı. Allah razı olsun.” dedi.

Öte yandan belediyeye bağlı ekipler, bölgedeki arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve yardım dağıtımlarına destek vermeye devam ediyor.

Oluşturma Tarihi :13 Şubat, 2023

Okunma Sayısı : 570