20 KONTEYNER ARAÇ DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTI...

Belediyemiz tarafından deprem bölgesine gönderilen 20 adet konteyner araç Malatya’ya ulaştı. Kent merkezindeki İnönü Üniversitesi kampüsüne yerleştirilen araçlar; doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının barınma ihtiyacını karşılayacak.Tüm imkânlarını afet bölgesi için seferber eden Başkanımız Hilmi Bilgin idaresindeki Sivas Belediyesi, şehirde taziye aracı olarak kullanılan konteyner araçların hızlı bir şekilde dönüşümünü yaparak geçtiğimiz günlerde Malatya’ya göndermişti. Bölgeye ulaşan araçlar, İnönü Üniversitesi kampüsü içerisine konuşlandırıldı.


Özellikle sağlık çalışanlarının barınma ihtiyacını gidermek amacıyla gönderilen konteynerler ile birlikte ranza, yatak, uyku seti, battaniye ve ısıtıcı gibi temel ihtiyaç malzemeleri de yer alıyor.


Sevkiyatını hayırseverlerin üstlendiği konteynerler ve ihtiyaç malzemeleri, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve üniversite idarecilerinin gözetiminde yerleştirildi.


Deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için tüm Sivas halkının seferber olduğunu söyleyen Başkanımız Bilgin, gereken çalışmaların büyük bir hassasiyetle sürdürüleceğini ifade etti.

Oluşturma Tarihi :15 Şubat, 2023

Okunma Sayısı : 963