VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU…

“Belediye Başkanlığı Kupası Ahsen Baş Voleybol Turnuvası”nın birincileri önceki gün oynanan müsabakaların ardından belli oldu.


Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün her yıl ortaklaşa düzenlediği “Belediye Başkanlığı Kupası Ahsen Baş Voleybol Turnuvası”nın 6.ıncısı gerçekleştirildi.


Final müsabakasına Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım, Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürü Davut Aşık ve okul yöneticileri katıldı.


Turnuvaya ülkemizin yaşadığı elim Kahramanmaraş merkezli büyük depremde hayatını kaybeden voleybolcu sporcumuz Ahsen Baş’ın adı verildi.


Turnuvaya kız ve erkek olarak iki ayrı kategorileri de toplamda 28 okul katıldı. Yaklaşık bir ay süren müsabakaların ardından finale kalan takımlar dünkü maçlarla turnuva birincilerini belirledi.


Gültepe Spor Parkı Mecnun Odyakmaz Kapalı Spor Salonu’nda oynanan final maçlarında erkeklerde birinciliği Merkez İmam Hatip Lisesi alırken ikinciliği M. Gökay Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Gazi Lisesi, dördüncülüğü ise Şehit Furkan Peker Lisesi aldı.Kızlarda ise dereceye giren okullar ise şöyle;
1.Halis Gülle Anadolu Lisesi
2.Şehit Furkan Peker
3.Sivas Lisesi
4.Atatürk Anadolu Lisesi derece elde ettiler.


Final maçlarının ardından dereceye giren okullara madalyalarını ve hediyelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım verdi.


Ayrıca ilimizde voleybol sporuna uzun yıllar hizmet etmiş Hasan Denizli, Cahit Işın ve Akıner Haspolat’a plaket takdim edildi.

Oluşturma Tarihi :24 Mayıs, 2023

Okunma Sayısı : 393