‘HUKUKUN GÜNCEL SORUNLARI SEMPOZYUMU’…

‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hukukun Güncel Sorunları Sempozyumu’na katılmak üzere şehrimize gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkanvekili Eyüp Yeşil ve beraberindeki heyet, Başkanımız Hilmi Bilgin'i ziyaret etti.


Ziyarete Valimiz Yılmaz Şimşek ile Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu da iştirak etti.


Yargıtay Başkanlığı ve Sivas Barosu tarafından ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hukukun Güncel Sorunları Sempozyumu’ düzenlendi.


Sempozyumun açılışına; Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Başkanımız Hilmi Bilgin, Valimiz Yılmaz Şimşek, daire başkanları, baro başkanları, hâkim, savcı, avukat ve akademisyenler katıldı.


Programda konuşan Başkanımız Bilgin, "Devletin dini adalettir anlayışını en güzel şekilde uygulayan yargı camiamıza teşekkür ediyoruz. Böylesine önemli bir sempozyuma Sivas olarak ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz." dedi.


Sivas'ta olmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ise "Daha önce görev yaptığım Sivas'ın ve Sivaslıların benim gönlümdeki yeri çok ayrı" diyerek Yargıtay'ın işlevi hakkında bilgi verdi.


Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'ndeki sempozyum, üç oturum halinde gün boyu devam edecek.

Oluşturma Tarihi :26 Mayıs, 2023

Okunma Sayısı : 425