MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN SİVAS’TA…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin çeşitli programlara katılmak üzere şehrimize geldi.


Hızlı trenle ilimize gelen Bakan Tekin'i; Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Yılmaz Şimşek, TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Milletvekilleri ve il protokolü karşıladı.


Sivas programı kapsamında ilk olarak Sivas Valiliğini ziyaret eden Bakan Tekin, valilik şeref defterini imzaladı. Vali Yılmaz Şimşek'ten kentteki faaliyetler hakkında bilgi aldıktan sonra, il eğitim değerlendirme toplantısına başkanlık etti.Bakan Tekin, kentte eğitim öğretim sürecinin niteliğinin arttırılması, koşulların daha nitelikli hâle getirilmesi için alınması gereken tedbirleri görüşmek amacıyla il millî eğitim müdürlüğü bünyesindeki ilgili birim yetkilileriyle bir araya gelerek detaylı değerlendirme gerçekleştirdiklerini söyledi.


Bakanlık olarak illerde ihtiyaç duyulan bölgelerde okul yapmak için bütçeden pay aldıklarını ve belediye başkanlarının da kendilerine destek olduğunu belirten Tekin, bazı kentlerde ise belediyelerle bu konuda problem yaşadıklarını anlattı.


SİVAS BELEDİYE BAŞKANIMIZA GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Tekin; “Bu noktada Sivas Belediye Başkanımıza gerçekten teşekkür ediyorum. Okullarımızın ihtiyaçları, öğretmenlerimizin dertlerinin dinlenmesi, öğrencilerimize destekler konusunda Sivas Belediyesi, gerçekten güzel şeyler yapıyor." dedi.


Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve beraberindekiler; Selçuk Ortaokulu, Hayırsever Lütfi Abay İlkokulu, Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.


Bakan Tekin, öğretmenler odası yenileme projesi başta olmak üzere okul bahçe ve çevre düzenlemeleri ile eğitim camiasına sağladığı desteklerden dolayı Başkanımız Bilgin’e teşekkür etti.


Okul ziyaretinden sonra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Yılmaz Şimşek ve Milletvekilleri ile birlikte 'Genç Müsiad Sivas 8. Genel Kurul Toplantısı'na iştirak etti.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, daha sonra Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'i makamında ziyaret etti. Bakan Tekin, eğitim dostu bir belediye anlayışıyla birçok çalışmaya imza atan Başkanımız Hilmi Bilgin'e teşekkürlerini iletti.


Ziyaretlerinden dolayı Bakan Tekin'e teşekkür eden Başkanımız Bilgin, eğitim camiasının her zaman emrinde olduklarını ifade ederek ortak akıl ve istişare düsturu ile bu alanda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.


Başkanımız Hilmi Bilgin ziyaret anısına Bakan Tekin'e İrade-i Milliye kitabını takdim ederek 58 numaralı Sivasspor forması hediye etti.


Belediye ziyareti sonrası Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Belediyemiz tarafından düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması” kapsamında STK temsilcileriyle bir araya geldi.


Toplantıya Bakan Tekin'in yanı sıra TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Yılmaz Şimşek, Milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iştirak etti.


Programda söz alan Başkanımız Bilgin, "Ortak paydamız olan Sivas'a kamu kurumlarımız ve tüm STK temsilcilerimiz ile birlikte en güzel şekilde hizmet etmenin gayretini gösteriyoruz." dedi.


STK temsilcilerinin soru, öneri ve taleplerini dinleyen Bakan Tekin, ülkemizin değerini bilen ve önemseyen insanlar yetiştirmek istediklerini söyleyerek programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Oluşturma Tarihi :08 Ocak, 2024

Okunma Sayısı : 1339