YUMURTATEPE BÖLGE PARKI HİZMETE AÇILDI…

Belediyemiz Emek Mahallesi’nde Yumurtatepe olarak bilenen 55 dönümlük araziyi muhteşem bir bölge parkı ve sağlıklı yaşam alanına dönüştürdü.


Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin yönetiminde insan odaklı, şehre değer katan projeler hayata geçiren Belediyemiz, Tuzlugöl ve Emek Mahallesi sakinlerinin merakla beklediği Yumurtatepe Bölge Parkı projesini tamamlayarak hizmete sundu.


55 bin metrekare alan içerinde; restoran, 6 farklı çocuk oyun alanı, futbol, basketbol, voleybol sahaları, egzersiz aletleri, spor alanları, seyir terasları, süs havuzları yer alırken 1.500’e yakın nitelikli ağaçtan oluşan yeşil dokusuyla hem bölgeye hem de Sivas'a yeni bir değer kazandırıldı.


Yumurtatepe Bölge Parkının açılışına Sivas Milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, mahalle muhtarları ve bölge halkı katıldı.


Açılış öncesinde konuşan Emek Mahallesi Muhtarı Muharrem Erbaş, “Yıllarca yapılamayan bu bölge parkımızı hizmete açan değerli Belediye Başkanım Sayın Hilmi Bilgin ve Özbelsan Genel Müdürüme sonsuz teşekkür ederim.” dedi.


Diriliş Mahallesi Muhtarı Behzat Can ise “Yumurtatepe Bölge Parkının yapımında emeği geçen Sayın Belediye Başkanım ve en alt birimde çalışan işçi kardeşime gerçekten yürekten samimiyetle teşekkür ediyorum. Üç mahalle olarak sözü geçiyor ama burası yedi mahallenin gerçekten de ihtiyacını giderecek çok önemli bir park. Değerli Başkanıma son olarak şunu ifade etmek istiyorum reklamlarınız da hız kesmeden diyorsunuz gerçekten hızlı başladınız o hızınız hiç kesilmesin başarılar diliyorum hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.


Tuzlugöl Mahalle Muhtarı Mesut Erbaş’ta “Bilindiği üzere göreve geldiği günden beri ‘Gönül Belediyeciliği’ diyerek yola çıkan şehrin her kesimine her mahallesine hizmet etmekte sınır tanımayan Belediye Başkanımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Tuzlugöl Mahallesi olarak Sivas’ın en gelişen mahallelerinden bir tanesiyiz, parkımız şehrimize bölgemize çok güzel oldu. Yaklaşan yerel seçimlerin başta ülkemize şehrimize mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.“ŞEHRİN GÜNDEMİNİ SİYASETİN GÜNDEMİ HALİNE GETİRDİK”
Açılış programında konuşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Bundan beş yıl önce ‘Az Laf Çok İş’ hizmet ve eser siyaseti anlayışıyla şehre değer katacak eserleri ve hizmetleri şehrimize kazandıracağız parolasıyla çıktığımız yolda dolu dolu 5 yılımızı tamamlayarak tekrar emaneti sahibine götürecek bir seçim sattı mahalline giriyoruz. Bu süre zarfından başta şehrimizi hizmet eden değerli kamu kurum ve kuruluşlarımız, birbirinden kıymetli sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız ve şehre dair hayali olan herkesi Sivas masasının etrafında toplayarak bu şehrin ihtiyacı nedir bu şehre neler yaparsak bu şehirde yaşayan hemşehrilerimiz mutlu olur neler yapmazsak mutlu olur anlayışını hâkim kılmak ortak aklı ve istişareyi esas alan bir yönetim anlayışıyla birlikte sultan şehrimiz Sivas’a hizmet etmenin onurunu gururunu yaşıyoruz.” dedi.


Başkan Bilgin, “5 yıl boyunca şehrin gündemini siyasetin gündemi belediyenin gündemi haline getirerek algılar yerine eserler ortaya koyarak polemikler yerine hizmetleri konuşarak şehrin sorunlarını çözmek şehri ileriye götürmek Sivas’ı güçlü yaşanılabilir şehir yapmak adına birçok alanda birçok projeyi faaliyete geçirdik. 5 yıl önce dönemin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Murat Kurum’un katılımıyla açıklamış olduğumuz projelerin tamamına yakınını yerine getirmenin gururu ve mutluluğuyla karşınızdayız. Önemli projelerimizden bir tanesi yeşil içerisinde Sivas oluşturacağız dedik bu kapsamda şehrimizin her bölgesine her mahallesine güzellikleri kazandırmak adına birçok projeyi hayata geçirdik.” dedi.


Yumurtatepe Bölge Parkı hakkında bilgi veren Başkanımız Bilgin, “Emek Mahallesi, Diriliş Mahallesi, Tuzlugöl Mahallesi Esentepe ve çevresine hizmet edecek 55 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş Yumurtatepe Bölge Parkının açılışını gerçekleştiriyoruz. Öncelikle şehrimize kazandırdığımız Yeşil Sivas Projesi içerinde yer alan bu proje Yumurtatepe Bölge Parkı Bölgemize Mahallelerimize hayırlı olsun içerinde Kütüphane ve heyecan merkezi olarak hizmet edecek gençlerimize mahalle sakinlerine hizmet verecek olan Kültür Merkezi kapalı alanların 6 farklı çocuk alanın içerinde bulunduğu, futbol, basketbol, voleybol sahaları egzersiz aletleri spor alanları ve bin 500’e yakın nitelikli ağacın bulunduğu parkımız hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı.


Başkanımız Bilgin, “Bundan sonrada ‘Yeşil Sivas Projeleri’ne destek olacak bu tip projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda şehrimizin farklı bölgelerinde bölge parklarını ve millet bahçelerini kazandırdık. Gültepe Mahallemize adliyenin yanına ismine yakışır şekilde Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Parkını 2020 yılına yaptık. Bu sürede o kadar çok iş yaptık ki parkımızın açılışını da hala yapamadık şehrimiz şu anda nitelikli bir parkı kazandı ve kullanmaya devam ediyor. Yine eski stadyum alanını TOKİ aracılığıyla 58 bin metrekare alanı farklı bir yaşam projesi olarak Sivas Millet Bahçesi ismiyle açtık hemşehrilerimiz kullanıyor. Şehrin Merkezinde Dünyanın en güzel tarihi kent meydanlarından birinin içerisine 54 bin metrekarelik devasa millet bahçesini de yaptık mart ayı içerinde açmış olacağız. Farklı bölgelerde park inşaatlarımız devam ediyor Fatih, Eğriköprü Şeyh Şamil Mahallesinde ve Alibaba mahallelerinde ve ismini sayamayacağım onlarca bölgede irili ufaklı parklar yaptık hizmete sunduk bir kısmı da inşaat aşamasında yapımı devam ediyor.” şeklinde konuştu.


“AK Parti Hükümeti olarak 22 yıldır her alanda devasa hizmetlerimiz var.” diyen Başkan Bilgin, Bu hizmetlerden en çok nasiplenen illerin başında hem merkezi hükumet hem yerel yönetimler olarak Sivas oldu. ‘Sivas güçlü olursa Türkiye Güçlü olur.’ Yeşil Sivas Projeleri kapsamında ana bulvarlar başta olmak üzere caddelerimizi nitelikli ağaçlarla donattık donatmaya da devam edeceğiz. 40 bine yakın çoğunluğu çınar ağaçlarıyla Sivas’ın caddelerini sokaklarını ağaçlandırdık, ağaçlandırmaya da devam edeceğiz. Çünkü iklim değişikliği ile birlikte artık farklı bir döneme girdiğimiz bu noktada şehirlerin ısınma problemini azaltacak yeşil şehirler oluşturmalıyız bizde ekip olarak göreve geldiğimiz andan itibaren geleceği planlayan bir anlayışla şehrimize hizmet ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda mahallelerin bölgelerin ihtiyaçlarını doğru belirleyerek çalışma gayreti içinde olduk. Bu alanda Emek Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi Diriliş Mahallesi’nin en önemli taleplerinden birisi olan Buhara Caddesi’nin aydınlatmasını yeşillendirmesini yeni düzenlemesini yaptık ve hizmete geçirdik önümüzdeki süreçte de Zafer Caddesi’nin ağaçlandırmasını aydınlatmasını asfalt düzenlemesini yaparak pırıl pırıl caddelerimizden bir tanesi haline getireceğiz. Tuzlugöl mahallemize inen caddeyi de yanı şekilde düzenleyerek hemşerilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.


Başkanımız Bilgin, “Bundan sonrada sizlerden aldığımız dua ve destekle eserler ve hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz. Bu kadronun derdi davası Sivas, ‘Daha Yaşanılabilir Bir Sivas’ı her alanda oluşturmak adına Grup Başkanımız Abdullah Güler’in liderliğinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyla birlikte Sivil Toplum Örgütlerimiz, Valiliğimiz ve tüm Kamu Kurumlarımızla birlikte ortak paydamız Sivas’ımız için ortak projeler belirlemeye hedefe hızlı gitmek için güç birliği yapmaya 5 yıllık hizmet anlayışımızı aynı şekilde hız kesmeden devam ettireceğiz. ‘Sivas’ı güçlü olursa Türkiye Güçlü’ olur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda çalışmalarımız devam ediyor. Sadece bir örnek verirsek Yüksek Hızlı Treni hepiniz yaşadınız gördünüz Sivas’a değer katacak bir proje. Bizde yerel yönetim olarak gerek yükse hızlı trenin gelmesiyle gerekse 40 bin kişiye istihdam oluşturacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin tekemmül etmesiyle birlikte oluşacak Sivas’a şimdiden hazırlanmak adına sizlerle birlikte her alanda eser ve hizmet siyasetimize devam edeceğiz.” dedi.


Vali Yardımcısı İhsan Maskar, “Yaklaşık 55 dönüm alan içerisinde restoran çocuk oyun alanları spor alanları Seyir terasları gibi bir çok aktivitelerin yapılacağı her yaşta insanımızın oturup dinleneceği büyük etkinlik alanın şehrimize belediyemiz tarafından kazandırılmıştır açılışını yaptığımız bölge parkımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyor bu parkın şehrimize kazandırılması ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasında emeği geçen başta Sivas Belediye Başkanımız olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.


Sivas Milletvekili Rukiye Toy’da “Heyecan Merkezi ile camisi ile parkı, dinlenme alanları, kütüphanesi ile hakikaten büyük bir merkez haline gelmiş bu bölge içinde çok büyük bir ihtiyaçtı kadınlarımız için çok büyük bir ihtiyaçtı gençlerimiz için de çok büyük bir ihtiyaçtı bu anlamda Belediye Başkanımıza bu güzel hizmetler için şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah çok güzel bir merkez olur. Buradan kıymetli evlatlarımızı da kütüphanelerimizden parklarımızdan da faydalanırlar istifade ederler bu anlamda en başından beri verdiği sözleri yerine getiriyorlar. Hakikaten ‘Gönül Belediyeciliği’ demişti geçtiğimiz günlerde küçük bir çocuk ‘pamuk başkanımız’ demişti anlaşılan küçük çocuklarımızın pamuk başkanı, gençlerimizin abisi, kadınlarımızın, annelerimizin kardeşi oldu. 31 Mart seçimlerinde de biz inanıyoruz ki; Belediye Başkanımıza verdiğimiz destekle inşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas’tan büyük müjdeler gideceğiz. Gönül Belediyeciliği ve bu hizmet siyasetini neticesini inşallah 31 Mart‘ta göreceğiz sizlerin destekleriyle ayrı ayrı katkınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.


Son olarak söz alan Sivas Milletvekili Hakan Aksu, “1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçilmesi ve başarılı bir süreci götürmesi neticesinde tüm Türkiye’de takdir toplamasıyla devam etti ve bu süreç ona hem Başbakanlık hem de Cumhurbaşkanlığı yolunu açtı bu süreçte AK Parti hükumetlerinin merkezi hükumetin Sivas’a kazandırdığı yatırımlarla beraber yerel hükumetler de yani belediyelerimiz de şehrimize büyük katkılar sağladı. Özellikle son beş yılda Hilmi Başkanımızın başkanlığı döneminde yapılan yol çalışmaları ‘Sosyal Belediyecilik’ manasında dokunulan vatandaşlarımız ‘Gönül Belediyeciliği’nin en önemli örneklerinden biri olması ve buna benzer kartlarla açılmasıyla birçok alana Sayın Başkanımız dokunmuş oldu. Yumurtatepe Bölge Parkı’da şehrimize hayırlı olsun.” dedi.


Konuşmaların ardından dualarla Yumurtatepe Bölge Parkının açılışı gerçekleştirildi.


Oluşturma Tarihi :12 Şubat, 2024

Okunma Sayısı : 233